نتایج جستجو برای عبارت :

تغییر مسیر: من مصلح نیستم.

#برشی_از_یک_کتاب
#کلام_امامت
امکان طول عمر خارج از عادت طبیعی چگونه است؟ توجه به قصه ی یونس می تواند روشنگر باشد؛ «فالتقمه الحوت و هو ملیم فلولا أنّه کان من المسبحین للبث فی بطنه الی یوم یبعثون» اینکه خداوند در کلام صادق خود می گوید:« اگر حضرت یونس در شکم ماهی تسبیح حق را نمی گفت، تا روز رستاخیز در همانجا باقی می ماند» چه چیزی را اثبات می کند؟ قدرت حق تعالی در نگهداری یونس تا روز رستاخیز، یک تصریح قرآنی است و همین قدرت، بی تردید توان حفظ و نگهد
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس

مدیر عامل: کامبیز مصلح
برند: الیما پرو گلاس

شماره تماس
09121540539  مدیر فروش(جمشید وند)
04533873933 دفتر اردبیل
04533873934 فکس دفتر اردبیل
09338883328 مدیریت (کامبیز مصلح)
09144521813 حسام مصلح
09143521097  سیاوش مصلح
 http://www.elimaprogloss.ir

توضیحات
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس در سال 1392 با هدف ساخت و تولید مواد اولیه صنایع چوب در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل با سرمایه گذاری عظیم احداث گردید. این شرکت با خرید و نصب و راه اندازی خط تولید ورق های uv mdf هایگلا
ما هی عملیة تجمیل الأنف؟
هی عملیة تعدیل شكل الأنف والتی أحیانًا ما یشار إلیها بعملیة إعادة تشكیل الأنف. على الرغم من كون هذه العملیة تتم بغرض تجمیلی بالدرجة الأولى ألا وهو زیادة التناغم والتناسب بین الأنف وباقی ملامح الوجه، إلا أنها تُجرى فی أحیان كثیرة بغرض علاج مشاكل واضطرابات التنفس الناتجة عن تشوهات أو عیوب فی بنیة الأنف، و بسبب التعرض لبعض الحوادث. یمكن أن تتم عملیات تجمیل الأنف بعدة صور نذكر منها:
تغییر حجم الأنف (سواء لتصغیره أو ت
إن علامة السفهاء السطحیّین على مرّ التاریخ، هو الجمود وعدم قابلیّتهم فی تشخیص الأهم عن المهم وعصیانهم على تغییر التكلیف. فإنهم یحترمون ظاهر القرآن مطلقا، ولو دعا إلى الحكمیة فی صفّین. ویحترمون دم المسلم مطلقا، ولو خرج على أمیر المؤمنین(ع). ومناسك الحج عندهم خط أحمر مطلقا، ولو كان الحسین(ع) مغادرا مكّة. والصلح مع العدوّ عندهم ذنب لا یُغفَر مطلقا، ولو كان الإمام الحسن(ع) قد اتخذ هذا القرار. لا یعقلون أن تارة یجب الصراخ وتارة یجب السكوت، وتار
ما هی عملیة تجمیل الأنف؟
هی عملیة تعدیل شكل الأنف والتی أحیانًا ما یشار إلیها بعملیة إعادة تشكیل
الأنف. على الرغم من كون هذه العملیة تتم بغرض تجمیلی بالدرجة الأولى ألا
وهو زیادة التناغم والتناسب بین الأنف وباقی ملامح الوجه، إلا أنها تُجرى
فی أحیان كثیرة بغرض علاج مشاكل واضطرابات التنفس الناتجة عن تشوهات أو
عیوب فی بنیة الأنف، و بسبب التعرض لبعض الحوادث.   یمكن أن تتم عملیات تجمیل الأنف بعدة صور نذكر منها:
تغییر حجم الأنف (سواء لتصغیره
ورزش 11 - اسماعیل حلالی، بازیکن سابق پرسپولیس، در خصوص کنار گذاشتن شایان مصلح و سروش رفیعی از فهرست تیم پرسپولیس توسط کالدرون، اظهار داشت: مصلح مدت زیادی مصدوم بود و در تمرینات هم حضور نداشت. شاید به این دلیل او را کنار گذاشت که آماده نبود.وی افزود: در مورد رفیعی، اما شرایط فرق می‌کند. سروش بازیکن خلاق و بااخلاقی است و من هم از کنار گذاشتن او شوکه شدم. من با رفیعی نسبتی ندارم، اما به هر حال در ایران کمتر بازیکنی توانایی فنی رفیعی را دارد. به هر
خدای من تو برایم همان خدایی هستی که موسی را از نیل عبور داد... 
و همان خدایی که به تکه ای از چوب چنان نیرویی داد که لشکری سرکش وتا دتدان مصلح را در آب نیل غرق کرد... 
گرچه من هم برایت آن موسی نیستم... 
ولی برایم آن خدای قهار هستی... 
دستم را بگیر و از این نیل گذرم ده... 
نگذار آبرویم پیش خودم برد... 
خداوندا گنه کارم قبول... ولی مخلوق خودت هستم... 
من را نشکن... 

از آثاار مشهود فضای مجازی، کم شدن آستانه تحمل و نقدپذیری، و اساساً بسته شدن باب گفتگوهای منطقی بین انسان ها است که این روزها با چشم غیر مصلح هم قابل مشاهده است. آدمی نشنود، زنده نیست. حتی اگر در گفتن خبره ترین هم باشد، چیزی بیشتر از یک ضبط صوت نیست. و این جنابت بزرگ تکنولوژی در حق بشریت است. یک تراژدی تاریخ در حال وقوع است. ترور بخش عظیمی از مردم کره خاک.
  مسئولان پرسپولیس به دنبال تمدید قرارداد مدافع چپ خود هستند.

بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد نادری به عنوان بازیکن قرضی از کورتریک بلژیک به پرسپولیس پیوست و در دفاع چپ با عملکرد خوبی که از خود ارائه داد باعث شد تا به یکی از بازیکنان اصلی برانکو در ترکیب اصلی شود.

قرارداد این بازیکن در پایان فصل با پرسپولیس به پایان رسید و باید به تیمش در لیگ بلژیک برگردد اما این در حالی است که مسئولان باشگاه پر
خواص گوشت قرقاول
گوشت قرقاول بسیار مفید است و مصرف این گوشت به همه ی افراد توصیه می شود. مصرف به اندازه این گوشت برای همه مزاج ها مناسب است و نیاز به مصلح ندارد. اگر طبع گرم دارید می توانید این وعده را با سرکه میل نمایید و اگر طبع سردی دارید، دارچین و فلفل مصلح خوبی برای این گوشت می باشند. بهتر است افراد قبل از مصرف مواد غذایی طبع بدن خود را بشناسند تا پس از مصرف دچار مشکل نشوند.
گوشت قرقاول منبع بسیار خوبی از فسفر، سلنیوم و نیاسین می باشد. 100 گرم
مصلح جهانی، مهدی موعود

(بسم الله الرحمن الرحیم)
اسلام که آخرین و کاملترین ادیان آسمانی است به مسأله‌ی مهدی موعود اهمیت خاصی قائل است و بیشتر از ادیان و مذاهب دیگر آن را تبیین و تشریح کرده است و آیاتی که در قرآن شریف آمده و به این موضوع تفسیر شده زیاد است که از آن جمله آیه 105 از سوره انبیاء و آیه 9 از سوره صف و آیه 55 از سوره نور و آیه 54 از سوره مائده می‌باشد.(1)علاوه بر آیات

ادامه مطلب
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس

شماره تماس
04533873933 دفتر اردبیل
04533873934 فکس دفتر اردبیل
09338883328 مدیریت (کامبیز مصلح)

توضیحات
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس در سال 1392 با هدف ساخت و تولید مواد اولیه صنایع چوب در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل با سرمایه گذاری عظیم احداث گردید. این شرکت با خرید و نصب و راه اندازی خط تولید ورق های uv mdf هایگلاس فعالیت خود را در سال 1396 آغاز کرد. با گسترش فعالیت و تحقق اهداف
  بازیکن مازاد تیم پرسپولیس نیمی از مبلغ قراردادش را برای فسخ با این باشگاه درخواست کرده است.

به گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
ادویه ها موادی هستند که برای عطر و طعم بخشیدن، اصلاح مزاج و رفع دشواری هضم غذاها بکار می روند. مهمترین ادویه در نزد اطبا که مصلح جمیع غذا ها است نمک می باشد و بقیه عبارتند از: دارچین، هل، میخک، فلفل، زیره، زعفران.در استفاده از ادویه ها باید به مزاج، فواید و مضرات آن ها توجه داشت. استفاده زیاد از ادویه ها در غذا مضر و ممکن است باعث بیماری شود.  تمام ادویه ها دارای مزاج خشک هستند، ترش مزه ها سرد و خشک و بقیه آن ها گرم و خشک می باشند. برای جلوگیری از
«شربت سکنجبین»
یک نوشیدنی خوب در تابستان
در میان نوشیدنی های ایرانی یک نوشیدنی ویژه وجود دارد که در میان قدیمی های و به ویژه در فصل گرم تابستان مشتری بسیاری داشته است
و امروزی ها کمتر آن را می شناسند. این نوشیدنی «شربت سکنجبین» است.
«شربت سکنجبین» از دو کلمه سرکه و انگبین تشکیل شده است. سرکه را که می شناسیم و انگبین هم نام ایرانی عسل است. پس «شربت سکنجبین» نوشیدنی بسیار خوش طعم و فرح بخشی است که از ترکیب سرکه و عسل به دست می آید.
البته قیمت بال
ازبین گروهای ششگانه مواد غذایی برای تغذیه انسان غلات و حبوبات مناسب ترند زیرا سریعتر از گوشت ها هضم میشوند و زمان توقفشان در معده کوتاه تر است. برای کاهش نفخ حبوبات آنها را همراه با یک قاشق چایخوری کوچک زیره یا یک قاشق غذا خوری پوست پرتقال رنده شده بپزید. مصلح برنج خیساندن آن در آب و نمک، یا مصرف آن همراه زعفران و یا زیره است .غلات تصفیه شده:نتایج تحقیقی در ایتالیا حاکی از آن است که رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد غلات
ادامه مطلب
- آدمی در هر گوشه‌ای ازین هزارتوی زندگی که باشد چشمش به آن گوشه‌ی دیگر است. علتش هم ذات کمال طلب آدمی است. چاقوی تیز کمال طلبی اگرچه مصلح است اما گاه تنت را پاره پاره می‌کند. واقعیت این است که گوشه‌های این هزارتو اگرچه متفاوت ولی چشمگیر نیست "اگر از بیرون به آن نگاه کنی". 
- درک این مطلب نه به خواندن و حفظ کردن است که به تکرار در روزمه زندگی است. تکرار تا باور قلبی. آنقدر که اگر "همه" چیز را از ما گرفتند افسرده، غمگین و هراسان نشویم.
- "از کسانی نبا
قسط و عدالت اجتماعی، جوهره اصلی وعده الهی در ظهور و قیام موعود مصلح است. از این‌جهت تحقق این وعده الهی نیز از این مسیر می‌گذرد. با بررسی مجموع آیات و روایات، مشخص می‌گردد که ریشه غیبت او، عدم آمادگی ما برای ظهور است. عدالت در قیام امام مهدی (‌عج)، دارای گستره‌ای به ابعاد همه ساحات وجود انسان، اعم از اقتصاد، سیاست، فرهنگ و امنیت و ژرفایی ورای امور سطحی و ظاهری دارد.

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
آلبوم کیش مهر
صدای مسحور کننده استاد ناظری
غزل شیخ مصلح الذین سعدی شیرازی
این غزل بیان شمع ای از حالات سالک الی الله است
به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست
عاشقم برهمه عالم که همه عالم ازوست
____
به غنیمت ببر ای دوست دم عیسی صبح
تا دل مرده مگر زنده کنی کین دم ازوست
_____
نه فلک راست مسلم نه ملک را حاصل
آنچه در سر سودای بنی آدم ازوست
____
غم و شادی بر عارف چه تفاوت دارد
ساقیا باده بده،شادی آن ،کین غم ازوست
____
به حلاوت بخورم زهر
سلام.

انگار حرفهایی که از جنس صحبتهای خصوصی  هستند را ناخواسته با سلام شروع می کنم.

این یک اقرارنامه است که شاید اصلا آن را نخوانید، ولی به سبب اهمیتی که برای خودم دارد و لازم است مدنظر داشته باشم، آن را می نویسم.

بعد از نوشتن پست دیشب با نام «دندان پیش یا دندان آسیا؟ مساله این است.» حال خودم خیلی بد شد.
حذفش کردم.
ادامه مطلب
  بازیکن سابق قرمزهای تهران قصد دارد مذاکرات جدی‌تری را با باشگاه اصفهانی انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدافع جدا شده پرسپولیس که در حال حاضر پیشنهاداتی را از تیم‌های لیگ برتری روی میز دارد، مورد توجه باشگاه سپاهان قرار گرفته و بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ورزشی فارس، این بازیکن و باشگاه اصفهانی مذاکراتشان را مدتی است آغاز کرده‌اند.

به همین خاطر، قرار است شایان مصلح فردا راهی اصفه
شیرین بیان در فرم های گوناگونی دردسترس است از جمله شیرین بیان حاوی گلیسیریزین (glycyrrhizin) و DGL یا شیرین بیان گلیسیریزین زدایی‌شده‌.کلمه ی licorice به ریشه ی گیاه بنام Glycyrrhiza glabra اشاره دارد. این گیاه بومی اروپا و آسیا است. این گیاه در واقع بعنوان علف هرز در این مناطق در نظر گرفته میشد. مصری های ابتدایی، ریشه ی شیرین بیان را دوست داشتند. آنها از این در چای بعنوان یک معجون برای درمان همه چیز استفاده میکردند. پس از آن شیرین بیان وارد چین شد، جاییکه به یک
تقویم شیعه
یازدهم ذی القعده
ولادت امام رضا علیه السلام
در روز پنجشنبه سال ۱۴۸ هجری قمری امام رضا علیه السلام در مدینه طیبه به دنیا آمد. در ولادت آن حضرت ۱۱ ذی الحجه و ۱۱ ربیع الاول نیز ذکر شده است. پدر آن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام، و مادرشان ام البنین نجمه علیها السلام است. نام مبارکشان علی است، و کنیه آن حضرت ابو الحسن است، و کنیه خاصشان ابو علی است. القاب حضرت سراج الله، نور الهدی، قرة عین المؤمنین، مکیدة الملحدین، کفو الملک، کافی الخ
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
دریافت
شعر میلاد نور 
محمود شاهرخى (جذبه)
 امشب شب فرخنده میلاد نور است
بى پرده نور غیب مطلق دَر ظهور است‏
  امشب عیان گردید آن سرّ نهانى
کو خواند بر موسى حَدیث لن ترانى‏
امشب به بزم قدس، شورى عاشقانه است
لاهوتیان را از طرب بر لب ترانه است‏
نخل مراد انبیاء امشب ثمر داد
شاخ امید اولیاء بالید و بر داد
  در کارگاه غیب، نقشى تازه بستند 
امشب کتاب شرع را شیرازه بستند
بشکفت امشب سرّ حق در جان نرگس
سر زد گل توحید از دامان نرگس‏
سر زد ز بُرج غیب و از شرق حقی
  تیم فوتبال پرسپولیس چهارشنبه و پنجشنبه هفته آینده در دو دیدار تدارکاتی به میدان خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، مدافع عنوان قهرمانی فوتبال ایران که این هفته در دو بازی به میدان خواهد رفت، هفته آینده نیز دو بازی تدارکاتی خواهد داشت.

محسن خلیلی در این ارتباط گفت: آقای کالدرون تا دهم مرداد خواهان انجام چهار بازی تدارکاتی شده است. دو بازی این هفته انج
هر صبح یک آیه:اَعوذُ باللّهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
«وَ مَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَن قَالُوا أَخْرِجُوهُم مِّن قَرْیَتِکُمْ ۖ إِنَّهُمْ أُنَاسٌ یَتَطَهَّرُونَ»
ولى پاسخ قومش چیزى جز این نبود که گفتند: «اینها را از شهر و دیار خود بیرون کنید، که اینها مردمى هستند که پاکدامنى را مى طلبند (و با ما همصدا نیستند.)»
(سوره مبارکه اعراف/ آیه ۸۲)
❇️تفســــــیر ❇️
آنگاه به جواب لجوجانه و غیر منطقى قوم لوط اشاره کرده، مى فرماید: آنها هیچ

چی میخوریم که سردیمون میشه ؟
 زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از مواد غذایی دارای طبع سرد و برخی دیگر دارای طبع گرم هستند شناخت این طبع ها و همچنین طبع بدن خود می توانید تعادلی خوب را در بدن خود ایجاد کنید.اصطلاح سردی کردن در چه مواقعی به کار میرود
برخی از افراد با مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد دچار دل درد ، دل پیچه و تهوع می شوند و اصطلاحا سردی می کنند . این علائم بیشتر در فصل بهار و تابستان با خوردن میوه هایی با طبع سرد برای افراد به وجود می آی
پرسپولیس این روزها مشغول مذاکره با بازیکنان مورد نظر خود برای تقویت و تکمیل تیم در فصل نوزدهم است و در این میان به دلیل پر بودن فهرست نفراتش برای اضافه کردن بازیکن جدید باید نام تعدادی از بازیکنان حال حاضر خود را از فهرست خارج کند و پیش از این شایان مصلح، مهدی شریفی، سروش رفیعی، حمیدرضا طاهرخانی و سعید کریمی از جمع سرخپوشان کنار گذاشته شدند.
در همین راستا خبر رسید کالدرون در تصمیم جدید خود ابوالفضل درویشوند، گلر این تیم را هم کنار گذاشت تا
{معرفی کتب مهدوی - شماره 40}

کتاب "منجی در ادیان"

منجی گرایی در اندیشه ی اسلام و ادیان آسمانی، اندیشه ای فراگیر و پیشه دار، و نقطه ی اوج و کمال تاریخ بشری است. انسان از گذشته های دور، همواره نسبت به نجات خود دغدغه داشته، و این منحصر به نجات اخروی و معاد نبوده، بلکه سعادت در این دنیا، از مسائل جدی او بوده است.
کتاب منجی در ادیان نوشته ی روح الله شاکری زواردهی، توسط بنیاد فرهنگی مهدی موعود و مرکز تخصصی مهدویت به چاپ رسیده است.
این کتاب در دو بخش
امروز پستِ پنجاه و نهم را پاک کردم، ویرایش کردم و دوباره برای همان تاریخ منتشر کردم. پستی که احتمالا دلیلِ آمارِ بالای بازدید در یک هفته‌ی گذشته بود و من خوشبینانه فکر کرده بودم نوشتنم بهتر شده. به علاوه، اطلاعاتِ تماسم را هم از صفحه‌ی تماس با من پاک کردم. عجیب است. وقتی شروع می‌کردم به نوشتن، دوست داشتم ردِ پاهای واقعی به جا بگذارم که آدم‌ها پیدایم کنند. اصلا از این که بنویسم خانمِ سین و آقای جیم خوشم نمی‌آمد. اسمِ مستعار هم فقط آن جا که زب
«وَ مَا کَانَ جَوَابَ قَوْمِهِ إِلَّا أَن قَالُوا أَخْرِجُوهُم مِّن قَرْیَتِکُمْ ۖ إِنَّهُمْ أُنَاسٌ یَتَطَهَّرُونَ»
ولى پاسخ قومش چیزى جز این نبود که گفتند: «اینها را از شهر و دیار خود بیرون کنید، که اینها مردمى هستند که پاکدامنى را مى طلبند (و با ما همصدا نیستند.)»
(سوره مبارکه اعراف/ آیه ۸۲)
❇️تفســــــیر ❇️
آنگاه به جواب لجوجانه و غیر منطقى قوم لوط اشاره کرده، مى فرماید: آنها هیچ
واژه اَبَر انسان، اولین بار توسط ((نیچه)) فیلسوف مشهور آلمانی بیان شد. اما مفهوم ابر انسان پیش از او در آثار افرادی همچون هگل، شوپنهاور ، داستایوفسکی و بعضی بزرگان دیگر مطرح شده بود. داستایوفسکی در رمان ((جنایت و مکافات))، ابر انسانی را مطرح می کند که در واقع وام گرفته از اندیشه هگل است.
فردی همچون نیوتن، که می دانیم در پیشرفت
بیشریت نقش بسیار مهمی داشته، اگر هزاران انسان مانع از پیشرفت او بدین
صورت امروزی که می بینم، می شدند، پس او مجاز بود تم
دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در فینال جام حذفی غایب خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم پرسپولیس فردا شب در حالی در فینال جام حذفی به میدان می‌رود که ۲ بازیکن این تیم به دلیل مصدومیت در این بازی غایب خواهند بود.

شایان مصلح و آدام همتی ۲ بازیکن تیم پرسپولیس به دلیل مصدومیت در این بازی حضور نخواهند داشت اما همراه با سایر بازیکنان به اهواز خواهند رفت.

انتهای پیام

گزارش تمرین پرسپولیس؛
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس

شماره تماس
04533873933   دفتر اردبیل
04533873934   فکس دفتر اردبیل
09122107855   على وند
09143521097   سیاوش مصلح

توضیحات
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس در سال 1392 با هدف ساخت و تولید مواد اولیه صنایع چوب در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل با سرمایه گذاری عظیم احداث گردید. این شرکت با خرید و نصب و راه اندازی خط تولید ورق های uv mdf هایگلاس فعالیت خود را در سال 1396 آغاز کرد. با گسترش فعالیت و تحقق اهداف و تقاضای روزافزو
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس

شماره تماس
 02176701328 دفتر مرکزی
04533873933 دفتر اردبیل
09338883328 مدیریت فنی تولید

توضیحات
شرکت کامپوزیت ساز آلوارس در سال 1392 با هدف ساخت و تولید مواد اولیه صنایع چوب در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل با سرمایه گذاری عظیم احداث گردید. این شرکت با خرید و نصب و راه اندازی خط تولید ورق های uv mdf هایگلاس فعالیت خود را در سال 1396 آغاز کرد. با گسترش فعالیت و تحقق اهداف و تقاضا
«فَأَنجَیْنَاهُ وَأَهْلَهُ إِلَّا امْرَأَتَهُ کَانَتْ مِنَ الْغَابِرِینَ»
(چون کار به این جا رسید) ما او و خاندانش را رهایى بخشیدیم. جز همسرش، که از بازماندگان (و هلاک شدگان در شهر) بود.
(سوره مبارکه اعراف/ آیه ۸۳)
❇️تفســــــیر ❇️
با توجه به آنچه در سه آیه فوق بیان شد، هر داور منصفى مى تواند حکم محکومیت چنین قوم و ملتى را صادر کند که در برابر پند و اندرز منطقى و نصیحت و خیرخواهى یک مصلح
یک زمانی استادیوم فوتبال، ابزار اپوزسیون بود. دشمن تلاش می کرد از دورهمی جماعت تماشاگر که اغلب از اقشار ضعیف جامعه بودند بهره برده و گوشه ای از اهدافش را به کرسی بنشاند. یادمان نمی رود اوایل دهه هفتاد گاهی کارگردان تلویزیونی مجبور بود صدای پخش مستقیم بازی های مهم فوتبال را قطع کند تا مثلا صدای اکبرشاه گفتن های مردم به گوش نرسد.
صحنه اما عوض شد.
در اوج فتنه کور 88 دشمن نتوانست از صندلی های صدهزار نفری استادیوم طرفی ببندد.
شعار خلیج فارس ایران،
پرسپولیس که این روزها مشغول پیگیری فعالیت‌های نقل و انتقالاتی خودش برای تکمیل تیم در پنجره تابستانی است، به دلیل پر بودن فهرست بازیکنانش باید چند نفر را از فهرست خارج کند و تا کنون 4 بازیکن به همین دلیل در فهرست مازاد قرار گرفتند.
کالدرون ابتدا روی نام سروش رفیعی و شایان مصلح قلم قرمز کشید و پس از آن طاهرخانی بازیکنی بود که در فهرست مازاد سرخپوشان قرار گرفت و در نهایت مهدی شریفی از این تیم کنار گذاشته شد.
در همین راستا خبر می‌رسد سرمربی آرژ
سلام
انسان یک چیزی است توی مایه های بنی اسرائیل اولهای سوره بقره. تازه خیلی خوب که باشد و فخر خدا به ملائکه را توی داستان خلقت قبلش گفته باشند ..انسان می شود یک موجود نمک نشناس بهانه گیری مثل همین بنی اسرائیل....حالا هی راه دور نروم که بچه های ننر توقعی فلان و بهمانم دقیقا به کی رفته اند....همه مان دقیقا انسانیم
یک ماه آزگار که مهمان خود خدا بوده باشیم و نفس و خواب و همه چیزمان عبادت شمرده شده باشد و شیطان هم دست و پایش رویمان بسته شده باشد...همچین
در طب سنتی گل زعفران دارای طبیعتی گرم و خشک است و از خواص دمنوش زعفران می توان به کاهش تحریکات بینی، تعریق زیاد پوست، غنی شدن خون، درمان دردهای معده و عصبی، تشنج و سرفه های تشنجی و همچنین هیستری اشاره کرد. خوردن مخلوط زعفران و عسل طبیعی نشاط آور و خنده آور می باشد و برای خرد کردن سنگ مثانه مفید است.مصلح زعفران، بادیان رومی یا همان انیسون و سکنجبین می باشد.
دمنوش زعفرانی
چای زعفران برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند آسم، سرفه، خشکی پوست
بالاخره همان عواملی که امام علی (ع) و سپاهش را در مقابل معاویه متوقف ساخت، دوباره کارساز شد و صلح را بر امام حسن (ع) تحمیل ساخت و وضعی برای امام دوم شیعیان (ع) پیش آمد که جز صلح با معاویه، راه حل دیگری نمانده بود. البته امام حسن (ع) مقاومت زیادی نمود، ولی موقعی تن به صلح داد که یارانش از پیرامونش متفرق شدند و او را تنها گذاردند.معاویه وقتی وضع را مساعد یافت، به امام حسن (ع) پیشنهاد صلح کرد. امام حسن (ع) جهت مشورت با سپاهیان خود، خطبه‌ای ایراد و آن‌ه
#شعله حاج قاسم
قطعا دنیای جدیدی شروع شده است. 
نه تنها در درون من! که شبها با یاد این مصلح بیابانگرد، این چمران نستوه می خوابم
که در بیرون هم اوضاع دیگر گونه است. نمی دانستیم چه شده! کم کم حالیمان شده که اگر نه اول شخص ، دوم شخص مملکتمان را زده اند! رسما 
آتشش زده اند. آن طوری که دلاوری می کنند و می گویند زدیم و خوب کردیم زدیم باید خیلی جنس پلاستیکی ای داشته باشیم که از شعله هایی که بابایمان را جلوی چشممان تکه پاره کرد و  بلعید، چیزی به سینه هایما
مسأله‌ «موعود» در تاریخ ‌ادیان‌ سابقه‌‌ای‌ بسیار کهن‌ دارد. بسیار پیش‌ آمده‌ است‌ که‌ پیامبران‌ پیشین‌ برخی‌، آمدن‌ مصلح و منجی دیگری‌ را وعده‌ می‌داده‌اند. این‌ امر، در میان‌ پیامبران‌ بزرگ‌ بیشتر مشهور است‌ و از طریق‌ این‌ وعده‌ها و بشارتها، در ذهنیت ‌هر یک‌ از امتها موعودی‌ مورد انتظار، شکل‌ یافته‌ است‌.

# در آیات‌ کتاب‌ مقدس‌- تا آنجا که‌ تحریف‌ نیافته‌ است- این‌ بشارتها دیده‌ می‌شود. از این‌ نوع‌ یکی ‌بشار
به گزارش خبرگزاری فارس (https://www.farsnews.ir) از قم، آیت‌الله صافی‌گلپایگانی از مراجع عظام تقلید در پیامی از مومنان خواست برای رفع بلایا در شب نیمه شعبان، تضرع و استغفار داشته باشند.متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیمیَا بَنِیَّ اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوا مِنْ یُوسُفَ وَأَخِیهِ وَلَا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ و أَکْثِرُوا  الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم‏دلـم ز هجـر تو ای یار خـوب رو 
به گزارش خبرنگار مدال، عصر امروز از لیست مازاد دو نفره پرسپولیس رونمایی شد تا با تصمیم گابریل کالدرون، شایان مصلح و سروش رفیعی در مسیر خروج از این تیم قرار گرفته باشند. این در حالی است که پیشتر حمیدرضا طاهرخانی در سکوت خبری از این تیم کنار گذاشته شده بود و احتمالا به زودی شاهد خط خوردن چند بازیکن جوان دیگر از جمع پرسپولیسی‌ها خواهیم بود.پرسپولیسی‌ها در پست‌هایی چون دروازه‌بان، دفاع میانی و کناری، هافبک تدافعی و وینگر به تعداد کافی بازیک

افراد زیادی وجود دارند که به سنگ کلیه مبتلا هستند که از دیدگاه طب سنتی دلیل اصلی به وجود آمدن سنگ کلیه، بلغم محجر است.
به گزارش
همشهری، مثل همیشه از خواب بیدار می شوید و همه چیز عادی به نظر می رسد تا
اینکه احساس می کنید در کمرتان یک درد نسبتا خفیف ایجاد شده است و آن را
چندان جدی نمی گیرید. مشغول آمده شدن برای رفتن به محل کارتان هستید که یک
مرتبه درد کمرتان شدیدتر می شود، آن قدر شدید که حتی نمی توانید تکان
بخورید اول تصور می کنید که این مشکل

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
اعتراف تلخ غزالی عالم بزرگ اهل تسنن به بیعت‌شکنی عمر بن خطاب و غصب خلافت توسط او
غزالی از علمای بزرگ اهل تسنن و از دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در باره تبریک و تهنیت عمر بن صحاک و پیمانى که در آن روز بست و فقط چند روز بعد آن را فراموش كرد، مى‌نویسد:
واجمع الجماهیر على متن الحدیث من خطبته فی یوم عید یزحم باتفاق الجمیع وهو یقول: « من كنت مولاه فعلی مولاه » فقال عمر بخ بخ یا أبا الحسن لقد أصبحت مولای ومولى كل مولى فهذا تسلیم ورضى وتحكیم ثم بعد
اشداء علی الکفار رحماءَ بینهم

عالم الغیوب

حضرت حجّت ابن الحسن العسکری امام دوازدهم مهدی موعود امام زمان صاحب الامر
قطب عالم امکان بقیه الله الاعظم مصلح کل منجی عالم بشریت روحی و ارواح العالمین
لتراب مقدمه الفدا ء صاحب لوح محفوظ اشراقاً مطلقاً بی نیاز از واسطه فیض عالم
الغیوب است. قطعاً و مطلقاً اگر چنین نباشد او مهدی موعود امام زمان نیست.
آلاف التحیه و الثنا بر محمّد مصطفی و آله و عتره طیبین الطاهرین المعصومین و
لعنت الله علی اعدائهم و
   JIKJIK,PISHI              انجمن ادبیات داستانی دریچه کلیک کنید}{}{}{}{ 
 رشت تن پوش زرد خزان به تن دارد ، وباغ بزرگ هلو در خط خمیده ی گذر امین الضرب به خواب فرو رفته ، پسرکی در همسایگی بنام شین ، میگفت ؛ غروب های خزان خورده ی ایام در دلش بشکه های هجران عشق بهار را جابجا میکنند ، اما نمیدانم کدام بهار را میگفت!?... بهار رفته بر باد تقویم چهار برگ دیواری را?.. یا بهار جفای مهربانی که نرفته از یادش را ...? 
لباسهایم را پوشیدم، آنقدر لاغر شده بودم كه در تنم مى ر
مرحله جدید فروش اینترنتی ایران خودرو از روز یک شنبه -20 بهمن ماه- آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت نیز ادامه خواهد داشت. در طرح پیش فروش اعتباری ایران خودرو، مشتریان امکان ثبت نام برای انواع محصولات این شرکت را دارند.
در طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر، موعد تحویل خودروها برای مردادماه 99 خواهد بود.
آغاز ویرایش قراردادهای معوق مشتریان
ایران خودرو طی اطلاعیه ای که در تاریخ دهم دیماه، برای نمایندگی‌هایش منتشر کرده، خبرهای جدیدی به مشتر
معماری ارگانیک و مفهوم آن فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pptxتعداد صفحات: 97حجم فایل: 15445قیمت: 15000 تومانبخشی از متن: نگرش معماری ارگانیک که دردوره جعبه های ساختمانی بلند مدرن،مثل هوایی تازه برای نفس کشیدن ومفری برای تحرک و آرامش بوده و نگاه رایت- یک معمار و شخص انقلابی، وابسته به طبیعت، با گرایشات آرمان گرایانه به آزادی فردی و اجتماعی - به عنوان نمونه کامل و بارز نگاه ارگانیک به زندگی و معماری، حتی امروز موضوعی کهنه و تمام شده محسوب نم
  تیم فوتبال پرسپولیس تمرین امروز جمعه را در نوبت صبح با تنوع تمرینات و آمادگی بازیکنان برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان تمرین امروز جمعه 14 تیر ماه 1398 را از ساعت 10 در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار کردند.

*بازیکنان ابتدا زیر نظر مربی بدنساز تیم، به دویدن و گرم کردن پرداختند و پس از آن برنامه‌های تاکتیکی در کل زمین، در دستور کار قرار گرفت.

*شایا
منجی آخرالزمان  در کتب‌ مقدس هندیان‌:
گرچه آئین هندوئیسم در زمره ادیان الهی توحیدی به شمار نمی‌آید لیکن اولا به لحاظ قدمت تاریخی و همچنین به دلیل کثرت پیروان مناسب است اشاره‌ای هر چند کوتاه در مبحث مصلح جهانی از دیدگاه ایشان داشته باشیم. در کتابهای‌ مقدسی که‌ در میان‌ هندیان‌ به‌ عنوان‌ کتابهای‌ آسمانی‌ شناخته‌ شده‌ است تصریحات‌ زیادی‌ به‌ آخرین‌ موعود شده‌ است‌.
مقدمتاً لازم به ذکر است که در آیین هندو که در سراسر هند مورد قبول
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی  است- جناب اقای دکتر نوری زاده میگوید با
کلیپی  که از حضرت معمار جهانی اسلام  تمام راحل رحمت الله علیه نشان میدهد که امام
علیه السلام درسوک بزرگان  انقلاب که شهید
شدند- میفرماید ما را بکشید وخون ما رابریزید ما گاه تر وبیدارتر میشویم
ایشان  فرمودند امام راحل صلواته اللهعلیه
میفرمایند هرچقدر میخواهید-خون بریزید- میزان زیادی  ایشان خون ریختن- حضرت عمایاسر رحمت الله
بنابرقولی  حضرت علی علیه السلام فرمودند
11 مرد منتخب برانکو برای فینال حذفی
ترکیب تیم پرسپولیس برای بازی فینال جام حذفی مشخص شد.
ادامه مطلب

سرخپوشان پایتخت از ساعاتی بعد در ورزشگاه فولاد آرنا به مصاف داماش گیلان خواهند رفت. این مسابقه حساس در شرایطی برگزار می شود که پرسپولیس در صورت کسب برد در این بازی، قهرمان جام حذفی خواهد شد. باتوجه به همین موضوع، برانکو ایوانکوویچ در طول هفته با جدیت تمام بازیکنانش را مهیای این بازی کرده و به هیچ عنوان دوست ندارد جام حذفی را از دست بدهد.

علیر
اگر قرار باشد انتظارها به ظهور ختم شود باید از حالت صرف روحی عاطفی خارج شده و در ابعاد مختلف، به صورت عملی عینیت بیابد تا در پرتوی عمل منتظرانه، فاصله ما با امام زمان(عج) کم شود.

بنابر آنچه از روایات به دست می آید انتظار و زمینه سازی برای ظهور آن منجی مصلح(عج) که پیروان همه ادیان و مذاهب منتظر آمدن او و اقامه عدل و برچیده شدن ظلم و ستم به دست ایشان هستند، فقط به دعا و انتظار قلبی نیست بلکه همانطور که در روایات تصریح شده، «انتظار افضل اعمال است
اگر قرار باشد انتظارها به ظهور ختم شود باید از حالت صرف روحی عاطفی خارج شده و در ابعاد مختلف، به صورت عملی عینیت بیابد تا در پرتوی عمل منتظرانه، فاصله ما با امام زمان(عج) کم شود.

بنابر آنچه از روایات به دست می آید انتظار و زمینه سازی برای ظهور آن منجی مصلح(عج) که پیروان همه ادیان و مذاهب منتظر آمدن او و اقامه عدل و برچیده شدن ظلم و ستم به دست ایشان هستند، فقط به دعا و انتظار قلبی نیست بلکه همانطور که در روایات تصریح شده، «انتظار افضل اعمال است
تقدیم به روح بلند استاد سیدهادی خسروشاهی(ره)
خسرو فقه و دیانت
ای دریغا رفت ماه از آسمان
کوچ کرد از باغ و گلشن باغبان
چهره پوشانید ناگه آفتاب
شد نهان در خاک بحر بیکران
خسرو فقه و دیانت خرگه از
خاکدان برچید و شد خلدآشیان
هادی ره بود در طی طریق
اهل معنا را بزرگ کاروان
در مسیر اتحاد مسلمین
با جمال الدین[1] همی همداستان
مرسل اسلام در دربار پاپ[2]
مصلح فرزانه و نیکوبیان
خانه اش را در به روی خلق باز
با همه مانند بابا مهربان
یار صدیق امام و رهبری
مایه دل

تقدیم به روح بلند استاد سیدهادی خسروشاهی(ره)
خسرو فقه و دیانت
ای دریغا رفت ماه از آسمان
کوچ کرد از باغ و گلشن باغبان
چهره پوشانید ناگه آفتاب
شد نهان در خاک بحر بیکران
خسرو فقه و دیانت خرگه از
خاکدان برچید و شد خلدآشیان
هادی ره بود در طی طریق
اهل معنا را بزرگ کاروان
در مسیر اتحاد مسلمین
با جمال الدین[1] همی همداستان
مرسل اسلام در دربار پاپ[2]
مصلح فرزانه و نیکوبیان
خانه اش را در به روی خلق باز
با همه مانند بابا مهربان
یار صدیق امام و رهبری
مایه د
#شعر_مهدوی

آماده می شوم غزلی را بنا کنم
در شور عشق، قافیه ای دست و پا کنم
باز از شرابِ دوست شدم مست و بی قرار
باید که پیر میکده ها را صدا کنم
میخانه ای برای دلم جور کرده ام
تا رازِ سرخوشیِّ خودم بَر مَلا کنم
رازی که گفتنش همه را مست می کند
وقتش شده بگویم و خود را رها کنم
پس اهل میکده! همه سر تا به پای، گوش
تا خوب حقِّ مطلب خود را ادا کنم
از راه آمده قمرِ آخرالزَّمان
یعنی امام عصر، همان حیدرالزَّمان
از راه آمده ست رسانَد پیام عشق
از راه آمده ست که ب
تقرّب به پادشاهان!

7239
حکایت شمارۀ ۱۶ «گلستان سعدی»
باب دوم. در اخلاق درویشان

گلستان و بوستان. برگردان از: «ادوارد رهاتسک» و «جی. ام. ویکنز»
شیخ مصلح الدین سعدی

متن حکایت. صفحۀ 258 : عکس از دامنه

یکی از جمله صالحان به خواب دید پادشاهی را در بهشت و پارسایی در دوزخ.  پرسید که موجب درجات این چیست و سبب درکات آن، که مردم به خلاف این معتقد بودند. ندا آمد که این پادشه به ارادت درویشان به بهشت اندر است، و این پارسا به تقرّب پادشاهان در دوزخ.
دلقت به
  به نام خدا                                                              
اگر به سمت صلاح نزدیک بشویم ظهور نزدیک خواهد شد شما مردم عزیز – بخصوص شما جوانها – هر چه که در صلاح خود، در معرفت و اخلاق و رفتار و کسب صلاحیتها در وجود خودتان بیشتر تلاش کنید این آینده را نزدیکتر خواهید کرد، اینها دست خود ماست اگر ما خودمان را به صلاح نزدیک کنیم، آن روز نزدیک خواهد شد همچنان که شهدای ما با فدا کردن جان خودشان آن روز را نزدیک کردند، آن نسلی که بر
آریاها در این عصر [در عصر ودایی] دارای عقاید ساده و بی‌آلایش بودند و بیشتر مظاهر طبیعت مانند آفتاب ، ماه ، آسمان ، کوه ، سپیده‌دم و ستارگان را می‌پرستیدند و برای آنها قربانی می‌کردند . آنان مجموعه عناصر مفید و نورانی را داوس Davos یعنی ذرات درخشنده می‌گفتند ، چنانکه در اکثر زبان‌های آریایی نام خداوند از این کلمه مشتق است و رب‌الارباب را داوس‌پاتر Davos Pater می‌گفتند . مهمترین خدایان و ارباب انواعی که آریایی‌های عصر ودایی می‌پرستیدند از این
به گزارش "ورزش‌ سه"، دو تیم سپاهان و نساجی بعد از ظهر امروز در چمن باغ فردوس فولاد مبارکه به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان برد پر گلی برای شاگردان امیر قلعه نویی به دست آمد.

نساجی در ابتدا با این ترکیب وارد میدان شد:  علیرضا حقیقی - احسان قهاری - حسین ماهینی - مجتبی بیژن - مجتبی ممشلی - حامد بحیرایی - علی‌اصغر عاشوری - محمدعرفان معصومی - رضا دهقانی - حسین زامهران - محمدمهدی نظری
ترکیب سپاهان نیز به شرح زیر بود: پیام نیازمند - امید نورافکن - محمد طیب
  تیم فوتبال پرسپولیس تمرین نوبت صبح امروز شنبه را در یکی از زمین‌های مرغوب کمپ کارتپه برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان صبح امروز ساعت 8:15 دقیقه به وقت محلی بیدار باش داشتند و در ساعت 8:30 صبحانه را در رستوران هتل صرف کردند و ساعت 9:30 دقیقه با ماشین عازم محل تمرین شدند.

تمرین نوبت صبح امروز شنبه پس از صحبت‌های سرمربی، از ساعت 9:50 دقیقه آغاز شد.

تیم فوتبال پرسپولیس تمرین امروز چهارشنبه را با هدایت کادر فنی جدید آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان تمرین نوبت صبح امروز چهارشنبه 12 تیر ماه 1398 را از ساعت 10 با هدایت گابریل کالدرون آغاز کردند.

* سرمربی جدید پرسپولیس همراه با اعضای کادر فنی از ساعت 7 صبح امروز در مجموعه شهید کاظمی حضور یافتند و برنامه‌های تیم را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند

آخرالزمان
1- با سپری شدن این دوران، بساط زندگی دنیوی برچیده و مرحله ای جدید در نظام آفرینش آغاز می شود.
2- آخرالزمان خود به دو مرحله کاملا متفاوت تقسیم می شود: دوران نخست که در آن انسان به مراحل پایانی انحطاط اخلاقی می رسد. دوران بعد، عصر تحقق وعده های الهی به پیامبران و اولیای خداست و با قیام مصلح جهانی آغاز می شود. کلیات عقاید مربوط به آخرالزمان تقریبا از سوی همه فرقه های بزرگ اسلامی پذیرفته شده است، وی در خصوص وابستگی این تحولات به ظهور مه

انتظار» در فرهنگ متعالی اسلام - بویژه در مذهب گران سنگ تشیّع - از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در مباحث مهدویّت درخشندگی خاصی دارد.مجموعه روایاتی که سخن از انتظار گفته اند، به دو دسته کلی تقسیم می شود: دسته نخست روایاتی است که به انتظار فرج و گشایش به صورت عام و کلی اشاره کرده است. اگرچه مصداق کامل و تام آن «فرج عمومی» در سطح جهان با ظهور حضرت مهدی علیه السلام نیز هست؛ ولی هر گشایشی رانیز شامل می گردد.دسته دوم، روایاتی است که در خصوص فرج قائ
خب سال ما از ۱۸ فروردین شروع شد و همین یه مورد یکی از تصمیمات امسالمه که واسه انجام یه کار، کارای دیگه رو تعطیل نکنم. خب من در بدترین شرایط ممکن روحی ووجسمی رفتم سر امتحان در حدی که متنو می دیدیم و میخوندم ولی هیچی تو ذهنم راجع به چیزی که میبینم نمیومد. توی دونه دونه سلولهای مغزم حس خلا داشتم. نتیجه امتحانی که دوشب بیدار باشی در کل روزشم اعصاب خوردی داشته باشی بدون صبحانه و در بدترین حالت جسمی یه خانوم بری از قبل کاملا مشخصه و کاملا به دید یه تج
حب الوطن که از ایمانه و کاملا درستاما شورگشتی واقعا یه کلمه بی معناست و بارها افراد مختلف جاهای مختلف ازم توضیح خواستند که یعنی چی ؟!یکی از مسئولین رده بالای تبلیغی زنگ زده بود با لهجه خاص ترکی:آقای شورگشتی! شما شیرین نگشتین هنوز؟خواستم به اطلاع برسانم که خدا بخواد چرا خخخخخبا احترام به همه همولایتی هام بعد از این بجای 《محمد شورگشتی》،《محمد تدین》خواهم بود و البته اذعان دارین تضادی بین این و اینکه رگ و ریشه من اعتبار و افتخار منند، وجود ند
در  نشستی که اواخر آبان در شهر تبریز درنقد عملکرد فرقه های بابیت و بهائیت برگزار شد به عنوان سخنران نکاتی را یادآور شدم:وظیفه اصلی ما بیان صحیح و تبیین درست معارف دین و نشان دادن کارآمد بودن آن است و پاسخ به شبهات باید به عنوان دفاع مطرح باشد و به قدر ضرورت انرژی صرف آن شود.از آنجا که جریان هایی همچون بابیت و بهائیت با فریب و تبلیغات وسیع خلاف واقع، امنیت فکری و انسجام جامعه را تهدید کرده و می کنند باید به شبهات و القاءات آنها پاسخ داده شود. ی
ابراهیم (١٩٩٦-١٨٢١ ق م) نخستین پدرشاه یهود و پیامبر مورد احترام ادیان ابراهیمی
موسی (-١٤٠٧ ق م) پیامبر یهود
اخناتون (آمنحوتپ چهارم) (-١٣٣٥ ق م) فرعون مصر از دودمان هجدهم و مبلغ یکتاپرستی
زرتشت (٦٣٠-٥٥٣ ق م) فیلسوف و پیامبر ایرانی دین مزدیسنی
مهاویرا (٥٩٩-٥٢٧ ق م) بنیان‌گذار هندی آئین جاینیزم
لائوتسه (٦٠١-٥٣١ ق م) فیلسوف چینی و بنیان‌گذار تائوئیسم
بودا (٥٦٣-٤٨٣ ق م) فیلسوف هندی و بنیان‌‌گذار دین بودایی
کنفوسیوس (٥٥١-٤٧٩ ق م) فیلسوف چینی
سقراط

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
1. مردم برای بیان آنچه
در دل دارند غالباً از نزدیک‌ترین راه وارد می‌شوند که هیچ لزومی هم نمی‌بینند که
مؤدبانه‌ترین راه باشد. مثلاً با وجودی که می‌توانند بگویند:
یا رب روا مدار گدا معتبر
شود/ گر معتبر شود ز خدا بی‌خبر شود
می‌گویند: «تا دیروز داشت
فلان کار زشت را انجام می‌داد، حالا برای ما آدم شده». یا مثلاً وقتی کسی جایی که
به نفعش باشد خیلی شلتاق کند و برعکس هرجا به ضررش باشد چیزی نگوید، با وجود ضرب‌المثل
زیبای «جیک‌جیک مستونت بود، فکر ز
مادر ترزا (فعال امور خیریه)
” به تنهایی نمی‌توانم دنیا را تغییر بدهم اما می‌توانم سنگی را به آب بیندازم تا موج‌های بسیار خلق کند “

رالف والدو امرسون (مقاله‌نویس، شاعر و سخنران)
 “یگانه فردی که سرنوشت از شما خواهد ساخت همانی است که خودتان تصمیم می‌گیرید باشید “

لئوناردو داوینچی (هنرمند و مخترع)
” من به ضرورتِ اقدام، معتقدم. دانستن کافی نیست، باید دانسته‌هایمان را به کار ببریم. خواستن کافی نیست، باید کاری انجام بدهیم “

وینسنت ون ‌
تعریف فرهنگ          

تایلور این بود: "فرهنگ یا تمدن... کلیت درهم تافته ای
ست، شاملِ دانش، دیـن، هنـر، قـانون، اخلاقیـات، آداب  ورسوم و هر گونـه توانـایی و عـادتی کـه آدمـی
همچـون عضـوی از جامعـه بـه دسـت می آورد(رک.آشوری،1386:36:38:39:47). سلامت و دیمومت یک فرهنگ و تمدن در گرو فرهیختگیِ  اوج یافته اش نیست، بلکه بر تعادل ِ بخردانۀ
نیروهایِ فعال  و زندۀ موجود در آن استوار
اسـت. هـر چـه مرکـز ثقـلِ موجود در این فعالیت زنده، ژرف تر و متعادل تر باشد ،
پا
امروزه دونوع حکومت دردنیا شناخته شده است1- حکومت دیکتاتوری به این معنی که یک فردمستبد زمام اموررا غالبا باکودتا بدست می گیرد وتا می تواند به مردم جامعه اش ظلم وستم کرده وحق آنان رامی خوردویابه افرادخاصی ازاطرافیانش ثروت کشورش را می بخشد واگرافرادی معترض باشند با آنها به اشد مجازات برخوردمی کنند وآنان راازبین می برندمثل صدام ،قذافی ،حسنی مبارک ،ملک سلمان و نظام ستم شاهی طاغوت درگذشته و... مردم دراین جوامع ازدست این حاکمان ستمگربه ستوه می
♨️بیانات استاد فلاح شیروانی در کانال ایتا :
ما از فلسفه و امثال این آموزه‌ها توقعمان این است که جهان معنایی ما را تغییر بدهند. به خصوص اگر تغییر جهان معنایی را از زاویه‌ی یک فعل به او نگاه بکنیم در ناحیه‌ی افعال هم تقریباً کار بزرگی است و نظیر ندارد. یک مقدارصریح‌تر بگویم، فلسفه می‌خوانیم که روی رفتارمان هم تأثیر بگذارد.
من اگر واقعاً یک فهم متعالی پیدا بکنم، کاملاً رفتار من را به انضباط می‌کشد. این کاملاً واقعیت دارد. یعنی به تدریج دست
گشت مبعوث آن که عالم زنده شد از کیش اواز حرا آیات رحمان و رحیم آمد پدید
از حرا آیات رحمان و رحیم آمد پدیدیا نخستین حرف قرآن کریم آمد پدید
صوت اقرأ بسم ربک مى رسد بر گوش جانیا که از کوه حرا خلق عظیم آمد پدید
بانگ توحید است از هرجا طنین افکن به گوشفانى اصحاب شیطان رجیم آمد پدید
سید امى لقب بر دست قرآن مى رسدیا به گمراهان صراط مستقیم آمد پدید
فاش گویم عقل کل فخر رسل مبعوث شدآن که گردد ز اعجازش دو نیم آمد پدید
قصه لولاک باشد شاهد گفتار منیعنى امشب ع

هو العزیز
شاعران  و فرهیختگانی چون سعدی در حقیقت  آموزگاران و جامعه شناسان جامعه وعصر خویش بوده اند که برای  تبلور آموزه ها و تجلی ارزشها  و کرامت انسانی تلاش های قابل سپاسی را انجام داده اند.
شاعرانی چون سعدی  رحمت الله علیه ؛ مهندسان فکری و فرهنگی و اجتماعی  ما  ازگذشته تا کنون می باشند که در آموزه ها و درسنامه های خود ،موضوع توسعه یافتگی را به سبک آموزه ها و باورهای بومی و ملی و دینی ما رصد و معماری کرده اند.
بی تردید  چشم انداز و معماری
 ⚜ خواص گردو در روایات ⚜اولین چیزی که روایات تاکید می‌کنند برای درمان سردی و کم کاری کلیه مغز #گردو است. از روایات استفاده می‌شود که مغز گردو برای کلیه حیاتی است.روایتی می‌فرماید:أَکْلُ‌ الْجَوْزِ فِی‌ شِدَّةِ الْحَرِّ یُهَیِّجُ الْحَرَّ فِی الْجَوْفِ وَ یُهَیِّجُ الْقُرُوحَ فِی الْجَسَدِ وَ أَکْلُهُ فِی الشِّتَاءِ یُسَخِّنُ الْکُلْیَتَیْنِ وَ یَدْفَعُ الْبَرْدخوردن گردو در هوای گرم سبب هیجان گرمی درون است و سبب به وجود آمدن جوش

برای بالا بردن امنیت مدارس چه راهکارهایی وجود دارد ؟

موضوع امنیت در مدارس یکی از مهمترین مسئله در هر جامع بوده و دولت هر
کشور دغدغه های فراوانی را برای حل این مشکل دارند. طبق آخرین خبرها در یکی از
مدارس فلوریدای  آمریکا دانش آموزی با سلاح
گرم وارد مدرسه شده و با کشتن ۱۷ دانش آموز توانسته آنها را  مورد آزار و اذیت قرار دهد  و یا در یکی از مدارس کرج،  معاون مدرسه ی پسرانه ای توانسته بود با فریب
دادن  دانش آموزان آنها را وادار به تجاوز
جنسی کن
هو العزیز

شاعران  و فرهیختگانی چون سعدی در حقیقت  آموزگاران و جامعه شناسان جامعه وعصر خویش بوده
اند که برای  تبلور آموزه ها و تجلی ارزشها
 و کرامت انسانی تلاش های قابل سپاسی را
انجام داده اند.

شاعرانی چون سعدی  رحمت الله علیه ؛ مهندسان فکری و فرهنگی و اجتماعی  ما 
ازگذشته تا کنون می باشند که در آموزه ها و درسنامه های خود ،موضوع توسعه
یافتگی را به سبک آموزه ها و باورهای بومی و ملی و دینی ما رصد و معماری کرده اند.

بی تردید  چشم انداز و معماری
گردو از منابع سرشار ویتامین و فسفر است یکی از مواد غذایی که در گروه مغزها قرار می­گیرد. اما آیا جدای از طعم و مزه مطبوع این ماده غذایی به خواص فوق العاده آن توجه کرده­اید؟ این مطلب را بخوانید تا شما هم تایید کنید که هر گردی گردو نیست
گردو از جمله مواد مغذی است که به دلیل طبیت گرم آن از دوران کهن در تغذیه بسیار مورد توجه بوده اما تحقیقات درباره این ماده مغذی کهن همچنان ادامه دارد .مقدار فسفر موجود در آن با ماهی و برنج و حتی تخم مرغ نیز برابری می
فایبر سمنت برد از جمله تجهیزات و به نوعی مصالحی است که به تازگی در صنعت ساخت و ساز جایگاه ویژه ای پیدا کرده است . در حال حاضر استفاده از فایبر سمنت در کردستان و سایر شهر های ایران از انتخاب های اصلی معماران و سازندگان ساختمان است .
با ما همراه باشید تا شما را با فایبر سمنت برد آشنا سازیم .
مزایای استفاده از فایبر سمنت در کردستان چیست ؟
بر طبق آماری شهرداری استان کردستان منتشر کرده است سالانه تعداد زیادی از افراد پروانه ساختمان در شهر ساری دریا
کتاب انسان کامل، ص:   85
شهید مطهری :
بینید خداوند در
آیه آخر سوره فتح- که آیاتی نظیر آن در قرآن زیاد است- چه می‌فرماید: مُحَمَّدٌ
رَسولُ اللَّهِ وَ الَّذینَ مَعَهُ اشِدّاءُ عَلَی الْکفّارِ رُحَماءُ بَینَهُمْ‌ .صحابه و
تربیت شدگان پیغمبر چگونه هستند؟ اینها دو چهره دارند، دو وجهه دارند:در مقابل
دشمنان حقیقت‌ ، شدید،
قوی، باصلابت و محکم هستند، مانند دیواری روئین که از جا تکان نمی‌خورد (انَّ
اللَّهَ یحِبُّ الَّذینَ یقاتِلونَ فی سَبیلِه
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما به عنوان تیم برنده وارد میدان می‌شویم و امیدوارم فردا هواداران پرسپولیس از بازی لذت ببرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با داماش گیلانیان در فینال جام حذفی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
سمنت برد را می توان در تمامی پوشش های ساختمان از قبیل نما ،دیوار های خارجی و داخلی ،سقف کاذب داخلی و خارجی استفاده کرد و به دلیل این که تغییرات شرایط آب و هوایی آسیبی به این محصول نمی رساند می توان از نمای سمنت برد در مناطق مرطوب و شرایط سخت آب و هوایی نیز استفاده نمود. جهت اطلاع از قیمت و نحوه سفارش با ما تماس بگیرید.
کاربرد فایبر سمنت در ساختمان ها چگونه است ؟
فایبر سمنت برد توسط پیچ بر روی سازه فلزی که روی نما و یا دیوار داخلی یا خارجی ساختما
خلاصه‌شده کتاب

The 100 most influential women of all time

چاپ شده توسط مؤسسه بریتانیکا

هتشپسوت (١٥٠٧/١٥٠٨-١٤٥٨ ق م) فرمانروای مصر، ١٤٧٩/١٤٧٨-١٤٥٨ ق م

نفرتی‌تی (١٣٧٠-١٣٣٠ ق م) همسر اخناتون (فرعون مصر)

سافو (٦٢٠/٦١٠-٥٨٠/٥٧٠ ق م) شاعره یونانی

کلئوپاترا (کلئوپاترای هفتم فیلوپاتور) (٦٩-٣٠ ق م) آخرین فرمانروای دودمان بطالسه مصر؛ معشوقه ژولیوس سزار و مارک آنتونی

مریم مقدس (٢٢ ق م-؟ م) مادر عیسی مسیح

هیپاتیا (٣٧٠-٤١٥ م) فیلسوف، ریاضی‌دان و اخترشناس یونانی

تئ
فرشتگان حرم <fereshtegan.haram@gmail.com‏>
۱۰:۴۷ ‎(۹ ساعت پیش)‎

به من

کشتی برده فروشان، ز ره دور عیان است که برعرشه ی آن بانوی مُلک دو جهان است، بگو فخر زنان است، بگو مادر مولای زمان است، بود منتظر مقدم او بُشر سلیمان که به عنوان کنیزش بخرد، تا ببرد بر ولی قادر منّان، حسن عسکری آن یازدهم اختر تابان ولایت، به کف بُشر یکی نامه از آن شمس هدایت ،که ز اسرار خدا داشت حکایت، نگه دخت یشوعا چو بر آن نامه بیفتاد، قرار از کف خود داد و ببوسید و روی چشم نهاد و گـ
بحث ۱۵۵ مدرسه‌ فکرت : احتمالاً بارها خوانده یا شنیده‌اید که به کوروش کبیر -پادشاه هخامنشی ایران- نسبتِ مدارای مطلق می‌دهند و به زبان دیگر، بر این نظر هستند که او وقتی فتوحات و کشورگشایی می‌کرد نسبت به تمامی عقاید و باورهای‌های مختلف آن سرزمین، تسامح کامل می‌ورزید، (=آسان‌ می‌گرفت) و به هر عقیده‌ای احترام می‌گذاشت؛ به‌طوری‌که برخی از اسلام‌شناسان ازجمله شهید مطهری به این‌گونه مدارای مطلق ایراد می‌گیرند که نمی‌توان نسبت به عقاید ب
روزگاری بر دنیا سپری شده که دیباچه زندگی دنیایی به شمار می آید و زمانی نیز خواهد گذشت که پایان این کتاب خواهد بود. برگه های پایانی کتاب زندگی انسان در زمین «آخِرُالزّمان» خوانده می شود. «آخِرُالزّمان» اصطلاحی است که در فرهنگ اغلب ادیان بزرگ به چشم می خورد و در ادیان ابراهیمی، از برجستگی و اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اصطلاح معمولاً به روزگار پایانی دنیا و رویدادهایی گفته می شودکه ممکن است در این بخش از زندگی دنیوی به وقوع پیوندد. ادیان ب
آخرالزمان
روزگاری بر دنیا سپری شده که دیباچه زندگی دنیایی به شمار می آید و زمانی نیز خواهد گذشت که پایان این کتاب خواهد بود. برگه های پایانی کتاب زندگی انسان در زمین «آخِرُالزّمان» خوانده می شود. «آخِرُالزّمان» اصطلاحی است که در فرهنگ اغلب ادیان بزرگ به چشم می خورد و در ادیان ابراهیمی، از برجستگی و اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اصطلاح معمولاً به روزگار پایانی دنیا و رویدادهایی گفته می شودکه ممکن است در این بخش از زندگی دنیوی به وقوع پیون
خلاصه جلسه 22 و 23 و 24
علت چهارم مستقیم ابتلا به بیماری : سرایت بیماری از یک شخص به شخص دیگر
در روایت‌های اسلام مسئله طَیِّرِه نهی شده است:یعنی اگر کسی صبح هنگام خروج از خانه با یک پرنده زیبا مواجه بشود،بگوید خوش یُمنی آمده و برعکس اگر مثلا با پرنده نحس(در خیال آنها کلاغ) مواجه شود از کار برگشته و به خانه بازگردد که اینکار در جاهلیت مرسوم بوده
مسئله حام نهی شده است.حام به معنی روح کشته شده با ظلم است که گفته می‌شد این روح می‌رود و می‌آید تا
به مناسبت نیمه شعبان المعظم، سالروز ولادت نورانی منجی و عدل گستر عالم بشریت حضرت بقیت الله الاعظم(عج)
اشاره:
نیمه‌ی ماه شعبان المعظم هر سال هجری قمری مصادف است با طلوع خورشید درخشان جهان بشریت و مروارید فروزان اهل‌بیت عصمت و طهارت، احیاگر معالم دین و نابود کننده‌ی ظلم و ستم و شوکت تجاوزکاران و برقرارکننده‌ی حکومت عدل در سرتا سر جهان و بزرگ منادی توحید و عدالت و وارث راستین پیامبر اعظم(ص) و ائمه‌ی معصومین(ع) حضرت حجت بن الحسن العسکری، مهد
در ساختمان بطور کلی پس از اتمام سفت کاری ، نازک کاری شروع می شود و کاشی کاری جز مهمترین قسمت های نازک کاری است. کاشی کاری در معماری ساختمانهای تاریخی بوضوح دیده می شود . کاشی در پیدایش و زیبایی نمای بیرونی و داخلی اکثر ساختمانهای قدیمی و تاریخی و جدید به شیوه گسترده ای بکار گرفته شده. از هزاره دوم پیش از میلاد تا به امروز کاشی سازی در ایران جریان داشته و ابنیه تاریخی حکایت از صنعت کاشی در ایران دارد.
کاشی کاری و سرامیک کاری در نما و در پوشش کفه
طراحی و
اجرای نمای سمنت برد : سمنت برد را می توان در تمامی پوشش های ساختمان از
قبیل نما ،دیوار های خارجی و داخلی ،سقف کاذب داخلی و خارجی استفاده کرد و
به دلیل این که تغییرات شرایط آب و هوایی آسیبی به این محصول نمی رساند می
توان از نمای سمنت برد در مناطق مرطوب و شرایط سخت آب و هوایی نیز استفاده نمود. جهت اطلاع از قیمت و نحوه سفارش با ما تماس بگیرید.

طراحی و اجرای نمای سمنت برد

کاربرد فایبر سمنت در ساختمان ها چگونه است ؟
فایبر سمنت برد توسط پی
بقلم نجیب الحسن زیدی
جب بھی ہمارے درمیان امام زمانہ عجل اللہ تعالی الشریف کے انتظار کی بات ہوتی ہے تو بہت سے جوانوں کے ذہن میں مختلف قسم کے سوالات گردش کرنے لگتے ہیں کہ آخر انتظار کیوں ؟ وہ بھی اتنا طویل انتظار اور پھر انتظار کے معنی کیا ہیں ؟ اس لیے کہ انتظار کے سلسلہ سے بھی معاشرہ میں مختلف معنی بیان ہوتے ہیں کوئی انتظار کا مطلب محض امام ع کی سلامتی کی دعاوں اور ان سے توسل میں جانتا ہے تو کوئی اس کے معنی کو ظہور امام عجل اللہ تعالی فرجہ الشریف

گیاه مفید و دارویی پونه دارای طبیعت گرم و خشک است و با داشتن روغن‌های معطر باعث رفع نفخ شکم و مشکلات گوارشی می‌شود که می‌تواند به علت تجمع گاز در روده‌ها ایجادشده باشد. پونه به‌عنوان یک آنتی‌بیوتیک و ضدعفونی‌کننده قوی برای انواع عفونت‌ها مخصوصاً برای عفونت‌های خانم‌ها و یک مسکن قوی و سودمند برای گرفتگی و درد عضلات هست.
معرفی پونه
پونه Pennyroyal       نام علمی: Mentha pulegiumپونه یک گیاه بسیار خوش‌بو و با خاصیت دارویی مفید هست. پونه در خانواده
سمنت برد جایگزین مناسب در نمای ساختمان و دکوراسیون به جای مصالح سنتی می باشد که علاوه بر کاهش مصرف در هزینه ها ،مسائلی نظیر حریق و تاثیر رطوبت و نفوذ حشرات و تعمیر و نگهداری را ندارد.برای آشنایی بیشتر جهت دریافت خدمات فایبرسمنت برد در اصفهان با ما در تماس باشید ،کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.
استفاده از فایبرسمنت برد در اصفهان
فایبرسمنت برد در اصفهان : بر طبق آماری که شهرداری اصفهان منتشر نموده است سالانه تعداد زیادی از ا
سمنت برد جایگزین مناسب در نمای ساختمان و دکوراسیون به جای مصالح سنتی می باشد که علاوه بر کاهش مصرف در هزینه ها ،مسائلی نظیر حریق و تاثیر رطوبت و نفوذ حشرات و تعمیر و نگهداری را ندارد.برای آشنایی بیشتر جهت دریافت خدمات فایبرسمنت برد در کرج با ما در تماس باشید ،کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.
استفاده از فایبرسمنت برد در کرج
فایبرسمنت برد در کرج: بر طبق آماری که شهرداری اصفهان منتشر نموده است سالانه تعداد زیادی از افراد پروان
صوت: URL
خلاصه جلسه هفدهم:  علل مستقیم بیماری

موارد ابتلا و گناه و اجل که در جلسه قبل گفت شد علت اول (بین علت‌ها علل اول) غیر مستقیم ببوده و علل مستقیم نیست باید چیز دیگری (غذا و نوشیدنی و هوا و فضا و ژن و اختلاف طبایع و مواردی )باشد تا علت تحقق بیماری باشد و بدن بواسطه آن بیماری شود
گناه موجب می‌شود که ساعت بیولوژیکی بدن به هم بریزد
بیشتر صحبت در پزشکی در حول این علل مستقیم است
اولین علل مستقیم:  زیاد خوردن (اسراف در خوردن)

اصل اول طب اسلامی است 
فایبر سمنت برد از جمله تجهیزات و به نوعی مصالحی است که به تازگی در صنعت ساخت و ساز جایگاه ویژه ای پیدا نموده است.در حال حاضر استفاده از فایبر سمنت درمشهد و سایر شهرهای ایران از انتخاب های اصلی معماران و سازندگان ساختمان است.
استفاده از فایبر سمنت درمشهد
بر طبق آماری که شهرداری مشهد منتشر نموده است سالانه تعداد زیادی از افراد پروانه ساختمان در شهرمشهددریافت می نمایند. این حجم انبوه از ساخت و ساز بیانگر رونق کسب و کار های مربوط به ساختمان است.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها